ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6318706
*
nr 631 8706
Spegel
1800-tal, höjd: 153
Utrop:
1.000 kr
Såld:
5.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2010
kl 18:44:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 21:27:32
1
1.000 kr
26/3 06:18:18
2
1.200 kr
26/3 06:46:28
1
1.600 kr
26/3 19:34:54
2
1.800 kr
27/3 10:45:58
2
2.000 kr
28/3 22:15:48
3
3.700 kr
29/3 11:57:05
2
2.500 kr
29/3 11:57:27
2
3.000 kr
29/3 12:13:31
2
4.000 kr
29/3 12:28:19
3
4.800 kr
29/3 15:52:50
2
5.000 kr
29/3 15:59:18
3
5.600 kr
29/3 16:10:37
2
5.500 kr
29/3 18:37:38
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 631 8706
Spegel
1800-tal, höjd: 153
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 21:27:32 | 1 | 1.000 kr |
26/3 06:18:18 | 2 | 1.200 kr |
26/3 06:46:28 | 1 | 1.600 kr |
26/3 19:34:54 | 2 | 1.800 kr |
27/3 10:45:58 | 2 | 2.000 kr |
28/3 22:15:48 | 3 | 3.700 kr |
29/3 11:57:05 | 2 | 2.500 kr |
29/3 11:57:27 | 2 | 3.000 kr |
29/3 12:13:31 | 2 | 4.000 kr |
29/3 12:28:19 | 3 | 4.800 kr |
29/3 15:52:50 | 2 | 5.000 kr |
29/3 15:59:18 | 3 | 5.600 kr |
29/3 16:10:37 | 2 | 5.500 kr |
29/3 18:37:38 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27